FIGYELEM! Webáruházunk még nem aktív!
A megrendelt termékeket nem szállítjuk ki!
Üdvözöljük az új webáruházunkban, ahol számtalan kiváló minőségű amerikai autóalkatrész várja Önt!
Blog

Amerikai autóversenyzők

Amerikai autóversenyzők

Az amerikai autóversenyzők hosszú és gazdag történelemmel rendelkeznek, és számos kiváló versenyző került ki az USA-ból. Az amerikai autóversenyzők világa tele van szenvedéllyel, sebességgel és hősiességgel. Azok a férfiak és nők, akik a kormány mögött ülve a pályán száguldoznak, nem csak versenyzők, hanem igazi ikonok is.

 

Nézzük meg néhány fontos aspektust és néhány kiemelkedő versenyzőt:

Mario Andretti: Andretti az egyik legismertebb amerikai autóversenyző. Ő az egyetlen versenyző, aki nyert az Indy 500-on, a Formula–1-ben és a NASCAR-ban is. Andretti sokoldalúsága és tehetsége a pályán kiemelkedő. Andretti 1978-ban megnyerte a Formula 1 világbajnokságot, négy IndyCar címet (ebből háromat az USAC szervezésében), és egyet a CART-ban. Ő az egyetlen versenyző, aki megnyerte az Indianapolis 500-at (1969), a Daytona 500-at (1967) és a Formula 1 világbajnokságot. Ezen kívül, Juan Pablo Montoya-val együtt az egyetlen olyan versenyző, aki nyert a NASCAR Cup Series-ben, a Formula 1-ben és az Indianapolis 500-ban. Andretti pályafutása során 109 nagy versenysorozaton szerzett győzelmet. Ő az egyetlen, aki három évtizedben (1967, 1978 és 1984) elnyerte az Amerikai Év Versenyzője címet.

A. J. Foyt: A. J. Foyt egy másik legendás figura. Ő is nyert az Indy 500-on és a NASCAR-ban is. Foyt hihetetlen kitartással és versenyzői érzékkel rendelkezett. Foyt az Indianapolis 500 versenyen négy alkalommal győzött (1961, 1964, 1967 és 1977), ezzel ő az első négyszeres győztes. A versenyzés világába már 17 évesen belekóstolt, és ellentétben sok más versenyzővel, ő egyben kiváló autószerelő is volt. Első IndyCar versenyén 1957-ben vett részt. Foyt 1972-ben megnyerte a Daytona 500-at, ezzel ő az egyetlen versenyző, aki valaha megnyerte az Indianapolis 500-at, a Daytona 500-at és a 24 órás Le Mans-i versenyt. Több Motorsport Hírességek Csarnokába is beválasztották, és jogosan nevezhető az egyik legnagyobb amerikai versenyzőnek minden időkben.

Dale Earnhardt: Dale Earnhardt a NASCAR egyik legnagyobb ikonja volt. Észak-Karolinában, az amerikai autóversenyzés egyik legmeghatározóbb alakja volt. A NASCAR Winston Cup Series (ma a NASCAR Cup Series) korábbi időszakában (1975–2001) versenyzett, leginkább a No. 3-as Chevrolet volánja mögött, amelyet a Richard Childress Racing csapatában vezetett. Earnhardt agresszív versenystílusa miatt kapta a „The Intimidator” („Az Intimidátor”), „The Man in Black” („A Fekete Férfi”) és „Ironhead” („Vasfej”) beceneveket. 

Dan Gurney: Gurney nemcsak versenyzőként, hanem autókonstruktőrként és csapatvezetőként is a legmagasabb szintekre jutott, kezdve 1958-ban. A motorsport történetében Gurney nyert versenyeket a Formula One, Indy Car, NASCAR, Can-Am és Trans-Am sorozatokban. Ő az első olyan versenyző, aki győzött sportszereken (1958), Formula 1-ben (1962), NASCAR-ban (1963) és Indy autókban (1967). Ezt a teljesítményt csak Mario Andretti és Juan Pablo Montoya ismételte meg. 1967-ben, miután A. J. Foyt-tal együtt megnyerte a 24 órás Le Mans-i versenyt, Gurney spontán pezsgőt spriccelt a dobogón, ami azóta szokássá vált a motorsport eseményeken.

 

Jeff Gordon: Gordon pályafutása során 93-szor nyert a NASCAR Cup Series-ben, beleértve az öt Daytona 500 győzelmet és az öt Brickyard 400 győzelmet. Ő az első olyan versenyző, aki 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban és 2001-ben megnyerte a Winston Cup Series bajnokságot. Jeff Gordon nemcsak a sebesség, hanem a tehetség, a nyugalom és a gondos megjelenés ikonja is volt, ami vonzóvá tette a sportot a Madison Avenue számára. 

Jim Clark: Bár skót származású, Jim Clark az Egyesült Államokban is nagy hatást gyakorolt. Ő a Formula–1-ben és az Indy 500-on is győzött. Kiválóan teljesített sportautókban, túraautókban és az Indianapolis 500-on is, amit 1965-ben meg is nyert. Különösen a Team Lotus-zal való kapcsolata miatt vált ismertté, és egész Formula 1 karrierjét a Lotus csapatnál töltötte 1960 és 1968 között.

Az amerikai autóversenyzők tehát nem csak a sebességről szólnak, hanem a tehetségről, a kitartásról és a szenvedélyről is. Ők az autóversenyzés hősei, akik a pályán és a nézők szívében is maradandót alkottak